DJI Inspire 2 nám přiletěl do redakce. Co najdeme v krabici?

  • 28.2.2017
DJI Inspire 2

Představení DJI Inspire 2 provázel poměrně velký mediální humbuk. Společnost DJI chtěla dokázat, že se jedná o ultimátní filmařský dron. Udělala to jednoduše, nechala natočit celý film jen pomocí dronu a jeho kamery. Nám se nyní tento dron dostal do redakce, co vše najdeme v balení profesionálního drona za 200 tisíc korun?

DJI Inspire 2 patří k absolutní špičce mezi drony

Už ze základního popisu je jasné, že Inspire 2 není jen tak nějaký dron na občasné záběry na poli za domem. Díky své kameře Zanemuse X5S dokáže nahrávat v rozlišení až 5,2K, a to při datovém toku 4,2Gb/s. Vůbec k přehrání a úpravě videa v takové kvalitě je potřeba velmi výkonné PC. Záznam se zaznamenává buď na microSD kartu nebo speciální SSD disk.

DJI Inspire 2 – unboxing (CZ/česky)

DJI Inspire 2 - unboxing (CZ/česky)

Specifikace

Dron Inspire 2

Hmotnost: 3920g
Úhlopříčka: 605 mm
Maximální doba letu: 27 minut
Maximální rychlost: 108 km/h

Kamera Zenmuse X5S

Natáčení: až v rozlišení 5,2K
Datový tok: až 4,2Gb/s
Podpora videokodeků: H.265, H.264, ProRes, CinemaDNG

DJI Inspire 2 (Zenmuse X5S)

DJI Inspire 2 (Zenmuse X5S)

8.6
  • Rozlišení videa 5,2 K
  • Rozlišení fotoaparátu 20 Mpix
  • Výdrž na baterii 20 minut
  • Technologie přenosu obrazu DJI Lightbridge 2
  • Cena při uvedení na trh 190 000 Kč
  • Uvedení na trh prosinec 2016

Co se týče samotného létání, jeho maximální rychlost je 108 km/h, dokáže klesat až 9m/s a zrychlit z 0 na 80 km/h za čtyři sekundy. Maximální doba letu je pak 27 minut. Vzhledem k veliké rychlosti je také vybaven několika senzory, které zabraňují srážkám s překážkami. Jelikož se jedná o filmový dron, nalezneme v něm i několik speciálních režimů pro natáčení záběrů.

Dálkový ovladač se také dočkal vylepšení. Můžete u něj přepínat frekvence signálu mezi vyšším 5,8 GHz a 2,4 GHz. DJI Inspire 2 jde ovládat až do vzdálenosti tří kilometrů. My pro vás v těchto dnech DJI Inspire 2 pilně testujeme a již brzy vám přineseme podrobnou recenzi. Zatím se můžete podívat na to, co všechno najdeme v balení tohoto dronu.

Mohlo by vás zajímat

+ Přidat článek

Články od partnerů

+ Přidat článek