Praktický batoh na drona – Lowepro DronGuard (recenze)

  • 9.9.2019
batoh na drona DJI lowepro droneguard

Hledáte batoh na drona? Pak pro vás máme řešení! Značka Lowepro je známá díky široké škále batohů na fototechniku. Nyní zařazuje do svého portfolia novinky v podobě batohů na drony řady DronGuard. Batoh na drona určitě ocení řada cestovatelů, kteří chtějí mít svůj dron vždy u sebe a zároveň dobře chráněného. V této recenzi vám poradíme a blíže se podíváme na praktické batohy určené pro DJI Mavic, DJI Phantom a DJI Inspire.

Batoh na drona Lowepro DroneGuard BP 200 pro DJI Mavic

Nejmenší z testovaných je batoh na drona DJI Mavic. Ten nabízí hromadu malých kapes pro různá příslušenství. Zajímavostí je zadní kapsa, která je primárně určená pro hydratační vak na vodu, nicméně s přehledem se do kapsy vleze 13″ notebook. To rozhodně oceníte, pokud chcete video z dronu hned upravit a nahrát na sociální sítě. Láhev s pitím můžete tak s přehledem umístit do boční kapsy. Líbí se nám také přihrádka na mobilní telefon na předním popruhu. Škoda, že tuto vychytávku nemají i ostatní batohy řady DroneGuard, které ale naopak nabízejí praktickou pláštěnku.

Přední strana batohu je vyztužená tvrdým plastem, takže ochrání techniku před nárazem. Batoh bude uveden na trh v srpnu 2017 a cenově vyjde vás na 2 290 Kč. K dostání bude také varianta DroneGuard BP 250, která nabídne více kapes a prostoru (2 990 Kč).


Výhody
+ Velké množství kapes.
+ Kapsa na telefon a notebook.
+ Cena.

Nevýhody
– Chybí pláštěnka.

Galerie Lowepro DroneGuard BP 200

Batoh na dron Lowepro DroneGuard Pro 450 – řada DJI Phamtom

DroneGuard Pro 450 je nejvyšší řada batohů dostupná pro typ dronu DJI Phantom. Primárně je batoh určen spíše pro řadu Phantom 4, ale my ho testovali s DJI Phantom 3 Pro, který je trochu větší a bez problémů. Nicméně jsme museli obětovat trochu prostoru pro jednu odepínací kapsu, kterou už nezavřeme. Důležité je však to, že se tam dron vešel a s ním i vše potřebné.

V porovnání s batohem Lowepro DroneGuard BP 200 je zde o něco méně kapes, na druhou stranu jsou mnohem větší. Taky není problém do batohu vměstnat 15″ notebook. Menší flašku s pitím můžete vložit přímo dovnitř batohu, jelikož na stranách bohužel držák na láhev chybí. Ocenili bychom i drobné kapsy na různé filtry a kabely, ale bohužel. Zato zde najdeme i přihrádku na menší tablet (do 7″). Tento batoh na drona pojme minimálně 5 baterií pro DJI Phamtoma (4 vedle a 1 v dronu). Pokud budete potřebovat baterií více, nebude problém další 2 vměstnat do horní kapsy.

A co ochrana? Batoh je opět vyztužený tvrdým plastem, takže do jisté míry ochrání jeho obsah před nárazem. Pokud vás zastihne déšť, není nic jednoduššího, než ze spodní strany vytáhnout pláštěnku.

Lowepro DroneGuard Pro 450 bude k dostání za cenu 6 990 Kč. Levnější variantu Lowepro BP 400 koupíte za 2 990 Kč. Rozhodně je tedy z čeho vybírat.


Výhody
+ Velké množství kapes.
+ Pláštěnka.

Nevýhody
– Cena.

Galerie Lowepro DroneGuard Pro 450

Dron batoh určený pro DJI Inspire – Lowepro DroneGuard Pro Inspired

Posledním námi testovaným je batoh na drony z řady DJI Inspire. Už na první pohled je vidět, kde vznikl velký kompromis. DJI Inspire se vzhledem ke svým rozměrům do batohu nevleze celý. (ramena dronu trčí ven). Je to daň za přiměřenou velikost batohu. V základu je chráněno pouze tělo dronu, nicméně i na motory se myslelo. V balení dostanete 4 kusy „ponožek“, které poskytují základní ochranu proti dešti, prachu a odření například od větví, když jdete lesem. Batoh také nabízí pláštěnku, nicméně nasazení není úplně jednoduché a vyžaduje trochu cviku.

Uvnitř batohu je dostatek prostoru až pro 5 párů baterií, kamery a ovládač. Další baterie lze umístit do horní kapsy, kterou jsme používali pro jiné drobné příslušenství. Na zadní výklopné části jsou menší kapsy pro kabely, filtry a také tablet do velikosti 7″. Uvítali bychom prostor ale i pro větší tablet. Na vrtule se taky myslelo a jsou ukryty na přední výklopné části. Vlezou se tam 4 páry a jako bonus je tam prostor na stínítko k tabletu. Po stranách jsou kapsy na láhev s pitím nebo další drobné příslušenství.

Jednou z výhod provedení tohoto batohu na DJI Inspire je ta, že se do něj dron umisťuje v landing módu (ramena dole). Tím odpadá otravné přepínání do travel módu (ramena na plocho). Vyloženě nedoporučujeme pokládat batoh na ramena drona, nesou tak celou váhu a mohou tím dost trpět (plně naložený batoh může mít i cca 8 kg).

Příslušenství v batohu je dobře chráněno, včetně kamery, která tam na první pohled jen tak leží. Polstrování je uvnitř dostatečně měkké a na povrchu zase dostatečné pevné (vyloženo tvrdým plastem). Ramena však z batohu trčí ven a je potřeba s tím počítat v úzkých uličkách. S cenou 3 990 Kč však batoh můžeme s klidem doporučit a paradoxně je levnější než pro řadu DJI Phantom. Sami na něj nedáme dopustit.


Výhody
+ Cena.
+ Pojme dostatek baterií.
+ Cena.

Nevýhody
– Slabší ochrana drona.

Galerie Lowepro DroneGuard Pro Inspired

Video recenze dron batohů Lowepro DronGuard

Praktický batoh na drona – Lowepro DronGuard (recenze)

Praktický batoh na drona – Lowepro DronGuard (recenze)

Jak hodnotíme batohy na dron Lowepro?

Lowepro je jako jedna z mála firem, která vyrábí batohy na drony ve velkém. Těží z dlouholetých zkušeností v oblastí foto, video a nabízí vysokou kvalitu ochrany pro vaší techniku se zachováním zajímavé ceny. Všechny batohy mají tak za nás palec nahoru. Možná bychom rádi viděli o něco lepší cenu u verze Pro 450 určené k DJI Phantomům, ale třeba příště.

Za zapůjčení batohů děkujeme OLYMPUS CZECH GROUP (Lowepro.cz)

+ Přidat článek

Články od partnerů

+ Přidat článek